Coaching on inspireeriv ja loominguline partnerlus, mis toetab inimese isiklikku ja ametialast kasvu ning toimetulekut muutustega.
Coach julgustab klienti avastama oma professionaalset ja isiklikku potentsiaali ning seda maksimaalselt rakendama.
Coaching keskendub tulevikule. Oluline on jõuda protsessis konkreetsete tegevuskavadeni, mis aitavad püstitatud eesmärke ellu viia. Coaching aitab olla edukam juht.
Mida coaching annab?
Kellele on coaching mõeldud?
Sageli on juhid oma probleemide ja küsimustega üksi jäänud või leitakse, et areng on tupikusse jõudnud. Coaching aitab sellistes olukordades lahendusi leida ja tõusta uuele tasemele. Coachingus osalemine ei sea piiranguid või eeltingimusi. Küll aga on oluline, et klient ise on coachingu protsessist huvitatud.
Coaching on protsess, kus töö käib peamiselt läbi vestluse. Coach vastutab protsessi, sobiva keskkonna ja metoodika ning klient oma valikute, arengu ja pühendumise eest.
Koostöö algab soovi korral sobivuskohtumisega (chemistry meeting), kus coach tutvustab coachingu protsessi ja olemust, klient aga saab rääkida oma ootustest ja eesmärgist. Esimene konsultatsioon on tasuta ega too kaasa mingeid kohustusi.
Professionaalset coachingu protsessi võib iseloomustada järgmiselt:
Coaching eeldab täielikku usalduslikkust, mistõttu peab coach eetilisi põhitõdesid väga oluliseks:
Sessiooni kestus: keskmiselt 1,5h
Kohtumiste regulaarsus: vastavalt soovile (tavaliselt 3-4 nädala tagant)
Kokku 6-7 sessiooni
Koht: Tobiase tänava coachinguruum või mõni kliendi poolt valitud koht. Ilusa ilma korral võib mõne sessiooni teha õues värske õhu käes. Hinna ja küsimuste osas võta ühendust!
Kaie Peerna on lennundusalase konsultatsiooni- ja koolitusfirma Perenne omanik, mille ta asutas 2018. aastal.
Varasemalt on Kaie töötanud lennundussektoris nii kopteripiloodi, kvaliteedijuhi, Eesti Lennuakadeemia õppejõu kui ka Lennunliiklusteeninduse AS ohutusosakonna juhatajana. Eraettevõtluse vastu on Kaiel suur huvi olnud viimased 5 aastat, mil Kaie asutas oma esimese firma. Tänaseks on Kaie 5 väikeettevõtte juhatuse liige.
Kaie on lõpetanud 2002. aastal Eesti Lennuakadeemia kopteri juhtimise eriala, 2004. aastal Tartu Ülikooli tehnika valdkonna õpetaja koolituse ning 2010. aastal Tartu Ülikooli koolikorralduse magistriõppe mentorluse haru. 2015. aastal läbis meeskonnajuhtide arenguprogrammis, mille raames oli Kaiel ka oma juhtimisalane coach. 2018. aasta kevadest on Kaie AoEC poolt diplomeeritud Executive Coach. Kaie on ka üks arengutuge pakkuvatest coachidest keskastmejuhtide arenguprogrammis KAJA, mida viib ellu EBS Riigi Tugiteenuste Keskuse tellimusel.
2019. aastast on Kaie nii ICF Global kui ka ICF Estonia liige.
Kaie töökeeleks on nii eesti kui ka inglise keel.
“Coaching aitas mul saavutada oma eesmärke, ja unistada suuremalt kui varem olin julgenud.”
“Kaie aitab väga hästi enda mõtteid struktureerida, eesmärke seada ning lahenduste ja tulemusteni jõuda. Nagu ikka, vastused peituvad meis enestes, kuid vahel on kõrvalpilk ja õigete küsimuste esitamine ning neile vastuste leidmine väga vajalik.”
“Tunnen, et paremaks juhiks saan kasvada vaid koostöös nii oma inimeste kui coachiga. Kui inimesed tõid välja mu õppimiskohad, siis Kaie coachina toetas rahulikult ja süsteemselt nende mõtestamisel ja kasvamiseks suunamisel. Olen tänu Kaie toele teadlikum mitte ainult täidetavatest ülesannetest, vaid ka sellest, kuidas juhina toimin ja kasvan.”
Probleem
Pidin võtma ette minu jaoks hetkel põletavaima juhtimisalase teema, mida saaksime lahata. Mulle ei meeldi konfliktid ega vastandumine (no kellele see meeldiks?). Seega arutasime, kuidas lahendada olukord, kus kolleeg oli käitunud minuga lugupidamatul viisil kogu tiimi ees, millele ma küll kohe reageerisin. Kuid see rikkus tööõhkkonda ning minu eesmärk oli tagada meie ja tiimi koostöövõime. Tahtsin olukorda lahendada mõlema väärikust säilitades ning kindlasti vältida situatsiooni kordumist tulevikus.
Lahendus
Kaie soovitas mul esmalt mõelda, milles täpselt seisnes probleem kolleegi käitumises, millised on minu ootused kolleegile ja mida ma ise saan tulevikus teisiti teha. Järgmisena pidin planeerima vestluse kolleegiga ja rääkima, mida täpselt ma tahan talle öelda ning mida kolleeg võiks mulle vastata.
See kõik oli veel lihtne.
Järgmiseks tuli rollimäng, kus me mõlemad olime kordamööda minu ja kõnealuse kolleegi rollis. Püüdsin rollimängust pääseda, kuid Kaie sai mu oma rahulikul viisil ikkagi nõusse. Rollimäng oli minu jaoks täiega mugavustsoonist välja kukkumine, kuid oli lõppeks sessiooni kõige parem osa!!! Rollimängu iga järgmise ringiga kristalliseerusid minu mõtted aina selgemalt ning kahanes emotsioonivaht. Lõpuks jäid järele vaid asjakohased ja adekvaatsed, mõlemat poolt väärtustavad argumendid ja lahendusettepanekud.
Tulemus
Järgmisel päeval algas vestlus kolleegiga küll pingega õhus, kuid tänu struktureeritud lähenemisele ja emotsioonitusele kulges see kiirelt lahenduse suunas.
Olime ausad ning tegime selged ja lihtsad kokkulepped tulevikuks. Tööl oli taas meeldiv olla ning meie suhe ja koostöö kolleegiga veelgi parem.
afvsadv
Perenne coachingu- ja koolitusruum asub Kadriorus aadressil Tobiase 9. Ruumi saab lisaks individuaalse coachingu rentida ka kuni nelja liikmelise meeskonna coachinguks või koolituseks ning kasutada koosoleku- või kontoriruumina. Täpsema info jaoks loe ruumist lähemalt.